KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
Starty z Kopy


14.05.2014

Osobom planującym w tym sezonie starty po polskiej stronie Karkonoszy przypominamy, że jedynym legalnym miejscem, z którego można to robić jest Kopa w Karpaczu. Starty można wykonywać od 1 czerwca. Do końca maja trwa okres ochronny m.in. cietrzewia.

Należy pamiętać o obowiązkowych imiennych ZEZWOLENIACH na starty z Kopy, które wydaje dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Zachęcamy do składania odpowiednich dokumentów, co można zrobić na 3 sposoby:

  • osobiście w siedzibie KPN-u (Sobieszów - dzielnica Jeleniej Góry, u podnóża Chojnika)
  • listownie (dokładny adres na stronie www.kpnmab.pl)
  • drogą mailową na adres:
Przy założeniu, że o zezwolenie staramy się drogą mailową (co chyba jest najprostszą formą) pamiętamy o trzech dokumentach, które trzeba dołączyć do maila:

1. Skan wypełnionego i podpisanego Wniosku, który pobrać można tutaj: http://www.kpnmab.pl/pl/paralotniarstwo,242
We wniosku w pozycji 'orientacyjne terminy startów' wystarczy wpisać np czerwiec-grudzień 2014', a jeśli chodzi o 'planowaną liczbę startów' można wpisać np. 10.

2. Skan Świadectwa Kwalifikacji lub zagranicznego odpowiednika uprawnień.

3. Skan ważnej polisy ubezpieczenia OC.

UWAGA: Osoby, które starały się o Zezwolenie w ubiegłym sezonie powinny (np. w treści maila) napisać kilka zdań "sprawozdania" na temat tego ile razy i w jakich mniej-więcej terminach startowały z Kopy w zeszłym roku (ten wymóg zapisany jest w Zarządzeniu dyrektora KPN-u, jednak nie chodzi o jakąś obszerną relację a o podstawowe informacje). Jeżeli ktoś z zezwoleniem w zeszłym roku nie leciał z Kopy ani razu albo nie zgłosił sms-em żadnego lotu powinien napisać choć w jednym zdaniu np.: W zeszłym sezonie nie udało mi się wystartować z Kopy ani razu ponieważ......(tutaj krótkie wyjaśnienie, np.: nie miałem szansy odwiedzić Karkonoszy, miałem kontuzję, przerwę w lataniu...)

Co do samych startów, zasady opisane zostały m.in. w Zarządzeniu na stronie KPN-u. Pamiętajmy o konieczności wysłania maila albo sms-a rano przed lataniem na jeden z adresów lub numerów, które widnieją na zezwoleniach. Może to wyglądać np. tak: 'Jan Kowalski, nr zezwolenia......, dziś możliwe latanie z Kopy."

Koszt wydania zezwolenia to 20 zł, odbierać je należy osobiście w siedzibie KPN (płacąc na miejscu w kasie), ale tym, których znam i spotykam na startowiskach tradycyjnie mogę zaoferować pomoc i odebrać zezwolenie (mieszkam niedaleko). Wystarczy do mnie napisać albo zadzwonić. Mój tel. 501 trzy szóstki 945
Z życzeniami udanego sezonu w naszych górach Zbyszek DekaSTRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA