KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SZKOŁA AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
LOT PO REKORD
19.02.2015

Karkonoski Klub Paralotniowy organizuje ekspedycję paralotniową do Brazyli. Nasz cel to Rekord Polski w przelocie otwartym i zadeklarowanym. Opierając się o doświadczenia pilotów, którzy podjęli się samodzielnej próby bicia rekordu, w mecce paralotniowych przelotów Brazylijskiej Quixadzie.

Karkonoski Klub Paralotniowy zawsze wspiera inicjatywy sportowe, zapisał w paralotniowej historii naszego sportu wspaniale karty, a piloci klubu niejednokrotnie udowodnili swoje najwyższe umiejętności, "rysując niebo" w różnych zakątkach naszego globu.

Klub w dążeniu do wyników, nie zapomina o nadrzędnym zadaniu jak bezpieczeństwo. Dla tego postanowiliśmy wesprzeć działania pilotów, wpisując Polskich Paralotniarzy na zawsze do historii Polskiego Lotnictwa.

Ekspedycja taka to ogrom zadań. Odpowiedni sprzęt, treningi w lataniu grupowym i wzajemna współpraca w locie to bezpieczeństwo i zwielokrotniona szansa na REKORDOWY lot. Próba bicia rekordu wymaga tylko sprawdzonych rozwiązań i nie liczy się tylko paralotnia i chęć. Na rekord składa się wiele małych elementów, od tych codziennego użytku, jak i tych mega ważnych jak zapasowe spadochrony, nowoczesne paralotnie, czy elektronika. Każda cegiełka jest ważna, dlatego już dziś Klub i Piloci podejmują działania pozyskania sponsorów. Możecie i wy wesprzeć ekspedycje LOT PO REKORD.

Dlaczego Brazylia, otóż w Brazylii na przełomie, października i listopada występują doskonale warunki do bicia rekordowych lotów z wykorzystaniem silnych wiatrów i mocnej termiki oraz dość stabilnej pogody. Wielu zagranicznych pilotów przekroczyło barierę 400 km. By jednak osiągnąć taki wynik, pilot musi mieć wsparcie i zaplecze. Aby polecieć rekord trzeba startować bardzo wcześnie wraz z budzącą się termiką. W pierwszej części lotu utrzymać się w powietrzu przy bardzo silnym wietrze i słabej poszarpanej termice, współpraca pilotów w wyszukiwaniu noszeń jest niezbędną częścią tej fazy lotu. Potem można zwiększyć prędkość przelotowa do poziomu 42-47 km/h, by w końcówce utrzymać wysokość i lądować o zachodzie słońca. Jest to ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, działanie i logiczne myślenie w podwyższonym stresie, paleta emocji nie ułatwiają zadania. Wraz z długimi przelotami otwartymi wiążą się powroty po brazylijskich bezdrożach trwające często dużej jak sam lot. Pilot paralotni w bezpośrednim kontakcie z otaczającym go powietrzem, zdany na jego kaprysy zamknięty w malej uprzęży paralotniowej musi w walczyć nie tylko o kilometry, ale i z własnymi słabościami. By pokonać odległość 400 km trzeba średnio wykręcić 70 kominów termicznych, uzyskując sumaryczna wysokość z wszystkich noszeń 65000-75000 m. W takich lotach wsparcie ekipy daje poczucie bezpieczeństwa, piloci podejmując probe bicia rekordu dzialaja w TEAMIE pomagajac i wspierajac się w powietrzu i na ziemi, w całości skupiaja się na celu, jakim jest LOT PO REKORD.

Jest kilka miejsc na naszej planecie gdzie można wykonać REKORDOWE PRZELOTY, ale żadne nie zapewnia stabilnej pogody, tak ważnej do wieloetapowego planowania w odległych czasowo terminach.

Teraz pragnę przedstawić pilotów biorących udział w wyprawie:

Adam Grzech
Mistrz Polski w klasyfikacji XCC.
Członek Karkonosze Sport Team

Posiadacz rekordu Polski w przelocie otwartym 367,12 km (Quixada Brazylia) oraz rekordzista w przelocie docelowym 330 km (Quixada Brazylia). Adam jest lekarzem naszej expedycji i TEAM LEADEREM
Grzegorz chicago Krzyszkowski
Członek Karkonosze Sport Team

Pilot rekordzista przelotów na terenie USA i Polski, kierowca, tłumacz, doświadczony pilot.
Krzysztof makoś Makowski
Członek Karkonosze Sport Team

Fizykoterapeuta, pilot. Jest niezbędny do utrzymania latającej gawiedzi w gotowości przelotowej.
Grzegorz szafranek Szafrański
Członek Glide Club Gdynia

Pilot mający na koncie wiele lotów ponad 300 km. Znający brazylijskie warunki, doskonały mechanik samochodowy, złota raczka, niezastąpiony w trudnych warunkach.
Henryk hancu Zjawin
Członek Karkonosze Sport Team

Pilot rekordzista w przelotach zamkniętych i deklarowanych. Doskonały mechanik paralotniowy, meteorolog.


Cała ekipa to uzupełniające się ogniwa, które pozwalają wierzyć, że cel w takim układzie odniesie sukces. Piloci zarezerwowali sobie czas i środki na wspólny cel jakim jest próba pobicia obowiązującego rekordu. Każdy ma do pobicia jakiś indywidualny rekord, czy to czasu w powietrzu, czy odległości, a może tylko satysfakcji że bierze udział w takim przedsięwzięciu. Nasze sprawozdania i fotorelacje będą na bieżąco przedstawiane na stronie Karkonoskiego Klubu Paralotniowego i Facebooku, nie zabraknie nas na ogólnopolskiej paralotniowej grupie dyskusyjnej i w miarę możliwości w innych mediach. Udzieliliśmy wywiadu P. Michałowi Olszańskiemu z Radiowej Trójki, którego bardzo zaciekawiła nasza ekspedycja. Zdajemy sobie sprawę, że może nie pobijemy rekordu, ale to człowiek i jego wielka motywacja sprawia, że marzenia się spełniają. Oraz fakt, że TAM jedziemy i chcemy TO zrobić. Wyprawa jest !!! SKAZANA NA SUKCES, będziemy się informacjami dzielić z wami i z mediami, wiedząc że współautorem LOTU PO REKORD jest każdy kto nas wsparł nie tylko ten co rekordowy lot wykona. Istnieje wiele form podziękowania za wasz wkład w realizacje tego ambitnego celu. Poczynając od podziękowań w mediach, czy nadruków na koszulkach po pamiątkowe zdjęcia z logiem i nazwą firmy; oraz indywidualne ustalenia ze sponsorami. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

przygotował Grzegorz KrzyszkowskiSTRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA