KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
Zezwolenie na loty z Małej Kopy

06.01.2012
Miło nam poinformować, że w nowym "Zarządzeniu w sprawie udostępniania Karkonoskiego Parku Narodowego" w 2012 roku Mała Kopa w Karpaczu ponownie została zakwalifikowana jako miejsce do startów paralotnią. Starty, jak w roku ubiegłym, można legalnie wykonywać po uzyskaniu stosownych imiennych, rocznych Zezwoleń od dyrektora KPN-u. Ci, którzy otrzymali takowe w roku 2011 (obowiązywały one do 31.12.2011) powinni przed złożeniem nowych wniosków wysłać do końca stycznia (najprościej drogą mailową na adres ) krótkie Sprawozdanie za rok 2011. Jest o nim mowa w Regulaminie zamieszczonym na internetowej stronie KPN-u: http://www.kpnmab.pl/pl/paralotnie,242. Dyrekcja Parku informuje w nim, że brak takiego Sprawozdania może być powodem odmowy przyznania nowego Zezwolenia. W takim mailu wystarczy napisać ile razy dany pilot startował z Kopy w 2011 roku i podać terminy startów (można też dołączyć informację ile razy zgłaszał wcześniej planowane loty). Jeżeli ktoś wnioskował o Zezwolenia a nie startował z Kopy ani razu, bądź wręcz nie odebrał z siedziby KPN-u swojego Zezwolenia także proszony jest (przez pracowników KPN-u, z którymi prowadzimy na bieżąco rozmowy) o wysłanie krótkiego wyjaśnienia powodów. Dla formalności lepiej to zrobić i nie mieć później kłopotów z otrzymaniem nowego Zezwolenia.

Na przyszłość prosimy też o zgłaszanie wcześniej planowanych lotów na jeden z adresów zamieszczonych na Waszych Zezwoleniach. Jest to zapisane w jednym z punktów Regulaminu. Współpraca paralotniarzy z KPN-em układała się w zeszłym roku dobrze, ale mieliśmy sygnały "zdziwienia" ze strony pracowników Parku, że np "wczoraj nikt nie zgłaszał, a latał". Dlatego żeby nie trzeba było się w przyszłości tłumaczyć (jesteśmy tam gośćmi) jeszcze raz apel o to, aby dzień wcześniej wysłać zgłoszenie SMS-em albo mailem nawet jeśli pogoda niepewna.  

Procedura składania wniosków o nowe Zezwolenia opisana jest we wspomnianym wcześniej Regulaminie, pewne informacje można też znaleźć w naszym zeszłorocznym artykule. Sam wniosek do pobrania znajduje się tutaj.

Dla uproszczenia przypominamy, że sprawy mają się z grubsza następująco:  

Bez względu na to czy ktoś stara się o Zezwolenie po raz pierwszy, czy robił to już w zeszłym roku należy złożyć komplet następujących dokumentów na jeden z trzech sposobów:

1. wypełniony i podpisany Wniosek, kserokopia uprawnień (polskie lub zagraniczne odpowiedniki), kserokopia ważnego ubezpieczenia OC − osobiście w siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego

2. wypełniony i podpisany Wniosek, kserokopia uprawnień (polskie lub zagraniczne odpowiedniki), kserokopia ważnego ubezpieczenia OC − listownie na adres siedziby Karkonoskiego Parku Narodowego

3. scan wypełnionego i podpisanego Wniosku, scan uprawnień (polskie lub zagraniczne odpowiedniki), scan ważnego ubezpieczenia OC (z czytelnymi pieczątkami) − mailowo na adres .  

Jeżeli ktoś z członków naszego klubu nie otrzymał imiennego certyfikatu ubezpieczenia, proszę załączyć informację, że jako członek Karkonoskiego Klubu Paralotniowego objęty jest grupowym ubezpieczeniem OC. Kserokopia takiego certyfikatu grupowego ubezpieczenia wraz z listą ubezpieczonych będzie do wglądu w KPN-ie.  

We Wniosku w pozycji "orientacyjne terminy startów" wystarczy wpisać np "marzec-listopad 2012", a jeśli chodzi o "planowaną liczbę startów" podać np "10 lotów".  

Odbiór Zezwoleń osobiście w siedzibie KPN-u w Jeleniej Górze (Sobieszów). Przy odbiorze w kasie dokonuje się wpłaty 10 zł. Członkom KKP, jak i osobom spoza naszego klubu, z którymi spotykam się na okolicznych startowiskach mogę, jak w zeszłym roku, zaoferować pomoc w odbiorze Zezwoleń (do siedziby KPN mam rzut speed-belką:). Wystarczy wysłać mi mailem na adres skan upoważnienia do odbioru. Można skorzystać np. z tego wzoru upoważnienia (gdzie pozostanie mi tylko wpisać swoje dane i przedstawić w KPN-ie).  

Liczba wydawanych Zezwoleń w roku kalendarzowym jest ograniczona Zarządzeniem dyrektora KPN ((http://www.kpnmab.pl/public/files/2050.pdf). Namawiamy tych, którzy jeszcze tego nie zrobili do zapoznania się z Regulaminem (patrz wyżej), a także z zasadami korzystania ze startowiska, które znajdziecie w naszym opisie Kopy. Do opisu dołączyliśmy galerię zdjęć, które przybliżą to miejsce tym, którzy tu jeszcze nie latali. Znajdziecie też linki do kamer pomocnych w oszacowaniu warunków pogodowych. Polecamy też zapoznanie się z opisami i galeriami przedstawiającymi inne startowiska w Sudetach Zachodnich.W imieniu Zarządu KKP: Zbigniew Deka

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA