KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
Startowisko na Małej Kopie w KPN


19.05.2011
Ponad trzy lata spotkań, rozmów i cierpliwych negocjacji prowadzonych przez zarząd KKP zakończyły się pozytywnym finałem.

Kilka dni temu podpisane zostało przez dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego zarządzenie w sprawie wykonywania startów z Kopy. Jak już wcześniej sygnalizowaliśmy, aby legalnie stamtąd startować należy wcześniej wystąpić o imienne zezwolenie (ważne cały sezon) do dyrekcji KPN. Cała procedura oraz regulamin korzystania ze startowiska został zamieszczony na stronie KPN:

http://www.kpnmab.pl/pl/paralotnie,242.

W Regulaminie powinien za jakiś czas pojawić się ważny zapis mówiący o tym, że na startowisku nie może znajdować się jednocześnie więcej niż pięciu pilotów. Zapis ten znajduje się w innym załączniku: w zarządzeniu z 3 stycznia w sprawie udostępniania Karkonoskiego Parku Narodowego w celach turystycznych, rekreacyjnych i sportowych − na końcu załącznika nr 1:

http://www.kpnmab.pl/public/files/1272.pdf

Zostanie on dopisany do Regulaminu i nie powinien stanowić jakiegoś problemu gdyż od lat praktykujemy na Kopie zasadę, że przygotowujemy się do startu i czekamy na odpowiednie warunki na betonowym placyku powyżej startu, a na nartostradę wchodzimy dopiero w momencie podjęcia decyzji o samym starcie. Z resztą opisane zostało to na stronie internetowej naszego klubu jeszcze w czasach gdy nie można tu było legalnie startować.

http://kkp-paragliding.pl/startowiska/kopa.php

Warto wysłuchać, co powiedział o wszelkich formalnościach związanych z uznaniem Kopy za legalne startowisko w wywiadzie sprzed tygodnia pracownik Karkonoskiego Parku Narodowego, specjalista do spraw udostępniania parku:

Odtwórz plik:     Pobierz plik MP3 (1 MB)Nasza prośba do wszystkich, którzy chcieliby latać z Kopy po dopełnieniu opisanych formalności jest następująca: Na chwilę obecną stosunki z Parkiem są na prawdę bardzo dobre. Dyrekcja wykazała dużo dobrej woli aby umożliwić nam to, czego przez tyle lat nie dało się załatwić. Najwięcej jednak zależało od opinii kilkunastoosobowej tzw Rady Naukowej KPN. Rady (we wcześniejszych składach) nie wykazywały zrozumienia dla naszej 'działalności'. Obecna Rada wyraziła zgodę na starty paralotnią na terenie KPN (konkretnie z Kopy) i jest to precedens. Jednak jest to zgoda na ten rok. Co roku opracowywane są kolejne zadania roczne dla Parku i zostają one (albo nie) zatwierdzone przez Radę. Tylko dobra współpraca i wywiązanie się z naszych obietnic przestrzegania regulaminu gwarantują nam, że nasza działalność na terenie Parku zostanie dobrze zaopiniowana Radzie przez dyrekcję KPN i że w styczniu 2012 w kolejnych zadaniach rocznych dla Parku znajdzie się Kopa ze startowiskiem paralotniowym.
Krótko mówiąc: nie mamy tam startowiska dożywotnio! Dlatego prosimy o zrozumienie i poszanowanie wypracowanych zasad.

Wnioski o pozwolenie dyrektora KPN-u na starty możemy składać osobiście lub listownie. Potrzebna jest: kserkopia uprawnień, kserokopia ubezpieczenia OC i wypełniony wniosek. We wniosku w pozycji 'orientacyjne terminy startów' wystarczy wpisać np maj-listopad 2011', a jeśli chodzi o 'planowaną liczbę startów' osobiście wpisałem sobie dziś '15' (a to i tak wariant dość optymistyczny, jak przypomnę sobie statystyki za poprzedni rok :) ).

Siedziba dyrekcji KPN-u znajduje się w Sobieszowie (dzielnica Jeleniej Góry) pod Chojnikiem. Dokładny adres znajdziecie na stronie KPN-u.

Mamy nadzieję, że sprawy nie są tak skomplikowane, jak mogłoby się komuś wydawać (dobrze, że nie widzieliście wstępnej wersji Regulaminu), a i samo wysłanie maila, czy SMS-a np w piątek wieczorem po sprawdzeniu prognoz: 'Jan Kowalski, nr zezwolenia......, latanie z Kopy w sobotę i niedzielę' nie przysporzy nikomu większych problemów. I warto to zrobić nawet gdy warun nie do końca pewny. Tak na wszelki wypadek.
W razie jakichś pytań służę pomocą. Mój tel. 501 666 945W imieniu Zarządu KKP: Zbigniew Deka

Dla zinteresowanych członków KKP:
Zarząd KKP będzie załatwiał w.w. formalności grupowo − instrukcje w tej sprawie otrzymacie już wkrótce emialem.
STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA