KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
W regionie

19.03.2007
W zeszłym tygodniu odbyło się zebranie Zarządu klubu, na którym dokonaliśmy podsumowania działań z ostatnich 3 miesięcy.
Na początku omówiliśmy wyprawę do Australii, a następnie skupiliśmy się na sprawach regionalnych.1. Z dniem 1-go stycznia staliśmy się prawnym gospodarzem startowisk na Rudniku i Wołowej Górze leżących w zarządzie Nadleśnictwa Śnieżka. W wyniku podpisanej umowy najmu wszyscy piloci odwiedzający Karkonosze będą mogli oficjalnie korzystać ze wspomnianych miejsc. Nasze następne działania mają na celu aby czynili to bezpieczniej, wygodnie i zgodnie z przepisami… do rozpoczęcia sezonu planujemy zbudowanie i umieszczenie ławek, tablic informacyjnych z obowiązującym regulaminem i wskazówkami bezpieczeństwa oraz oznakowanie dróg dojścia do startowisk.

2. Załatwione zostało porozumienie z Panem Parkitnym, właścicielem gruntów lądowisk pod Rudnikiem i Wołową Górą. Uzgodniliśmy warunki na jakich możemy korzystać z obydwu tych miejsc. Mamy zgodę na postawienie masztów z wiatrowskazami oraz ławek.

3. Uzgodniliśmy z właścicielem stacji benzynowej na obwodnicy kowarskiej, naszym zwyczajowym punktem spotkań w każdy lotny dzień, zamontowanie tablicy informacyjnej, na której znajdą się informacje o wszystkich startowiskach i warunkach latania w całej Kotlinie Jeleniogórskiej.

Działania powyższe traktujemy jako początek drogi usprawniania i cywilizowania warunków uprawiania paralotniarstwa w naszym regionie. Najważniejszym celem jest przebudowa startowisk i dojazdu do nich. Zależy nam aby w wyniku tych prac, bezpiecznie i wygodnie startować mogli piloci z niewielkim doświadczeniem, dosłownie rozpoczynający swoją przygodę z paralotniarstwem. Wg naszych ocen, dzięki temu paralotniowa turystyka w naszym regionie może wzrosnąć nawet o 80% a co najważniejsze będziemy mogli w końcu bez wstydu zaprosić do nas pilotów z Europy czy organizować zawody i imprezy skierowane również do rekreacyjnych pilotów. Prace te niestety wymagają nakładów finansowych przekraczających wielokrotnie możliwości naszego środowiska. W tej kwestii finalizujemy rozmowy ze Związkiem Gmin Karkonoskich dotyczące podpisania porozumienia z naszym klubem i wpisania paralotniarstwa jako jednego ze strategicznych celów w rozwoju i promocji regionu. Szczegóły wkrótce.

W odpowiedzi na nasze wnioski o dofinansowanie organizacji imprez sportowych w 2008 roku Urząd Miasta w Kowarach przyznał nam tylko połowę wnioskowanej kwoty czyli 5000 zł. Kalendarz i opis planowanych imprez ogłosimy wkrótce. Nawiązaliśmy również współpracę z Towarzystwem Miłośników Kowar redagującym gazetę regionalną – Kurier Kowarski, gdzie od najbliższego wydania będziemy mieli możliwość publikacji naszych tekstów.

Mamy nadzieję, że do końca tego tygodnia będziemy mogli ogłosić wynik naszych negocjacji w sprawie nowych warunków ubezpieczenia OC. Podobnie jak w zeszłym roku ubezpieczamy niejako z automatu wszystkich członków klubu. Z racji tego, że dużą część sezonu latamy po czeskiej stronie Karkonoszy, w ramach naszego klubu, zainteresowanym chcemy zaproponować całoroczne ubezpieczenie KL rozszerzone o ryzyko uprawiania paralotniarstwa i innych sportów extremalnych za granicą.

Wracając do kwestii startowisk, fakt formalnego władania przez nasz klub tymi miejscami stwarza zupełnie nową jakość tj.:
możliwość organizacji zawodów wraz z pełnym zabezpieczeniem, w tym ubezpieczeniem samej imprezy,
ułatwia drogę pozyskiwania sponsorów i współorganizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych,
stanowi warunek podstawowy w pozyskiwaniu środków unijnych i regionalnych,
kreuje nowe możliwości współpracy międzynarodowej w ramach Euroregionu Nysa,
umacnia i integruje środowisko paralotniowe, ważny podmiot „Forum Obywatelskiego – Partnerstwo dla Regionu Karkonoskiego”,
przyczynia się wreszcie do popularyzacji naszego sportu i regionu.

Realizacja powyższych zamierzeń wymaga sporo pracy ale również i nakładów finansowych – liczymy na pomoc wszystkich członków klubu oraz pilotów i sympatyków paralotniarstwa. Na koniec należy wspomnieć o pozostałych startowiskach, będących w gestii Karkonoskiego Parku Narodowego – rozmowy trwają…

przygotował: Dariusz Szymański


Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób życzy Zarząd Karkonoskiego Klubu Paralotniowego.

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA