KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
Spotkanie członków klubu
28.02.2010
W sobotę 13 lutego odbyło się robocze posiedzenie Zarządu, na które zaprosiliśmy członków naszego klubu. W trakcie spotkania zostały przedstawione i omówione punkty zgodnie z porządkiem obrad w zaproszeniu.

W wyniku dyskusji podjęto decyzje o dalszych planach oraz kierunkach działania stowarzyszenia. Poniżej przedstawiamy skrót najważniejszych ustaleń.

STRATEGICZNE:

1. Podjęcie działań w celu rozwiązania problemu lądowiska pod Rudnikiem. Niezaproszenie przez władze Miasta Kowary przedstawicieli środowiska paralotniowego do 50-osobowej Listy Liderów Lokalnych przy opracowywaniu Strategii Rozwoju Miasta Kowary na lata 2008-2015 i co najsmutniejsze brak kontynuacji poprzednich (z naszym udziałem) ustaleń konsultacji społecznych doprowadził do zagrożenia statusu lądowiska pod Rudnikiem. Skutkiem zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w najbliższych latach może (!) dojść do sytuacji, że zostaniemy pozbawieni możliwości bezpiecznego lądowania, co całkowicie uniemożliwi loty z naszego najważniejszego startowiska na Rudniku.

2. Podjęcie rozmów z nadleśnictwem w sprawie możliwości rozbudowy startowiska na Rudniku oraz uzgodnienie regulaminu korzystania ze startowisk na Wołowej Górze i Rudniku.

3. Ponowne rozpoczęcie rozmów z dyrekcją Karkonoskiego Parku Narodowego na temat startowiska na Małej Kopie.


SPORTOWE:

1. Zostanie zreorganizowany skład teamów paralotniowych: Karkonosze Team i K2 Paragliding Team.

2. Powstają dwie nowe sekcje przy KKP: napędowa PPG/PPGG oraz kitesurfingowa: Karkonoski Klub Kitesurfingowy.

3. Od marca ruszają cykliczne, dwa razy w miesiącu: 3-4 dniowe alpejskie wyjazdy treningowe, na których mniej doświadczeni członkowie klubu, będą mogli zdobywać doświadczenie u boku naszych zawodników i doświadczonych pilotów XC. Pierwszy marcowy wyjazd będzie nastawiony na doskonalenie techniki latania w termice, a kolejne będą już typowymi seminariami przelotowymi. Terminy i miejsca będą dopasowywane do prognozy pogody oraz pory roku. Na wyjazdy zapraszamy również pilotów z całej Polski zainteresowanych poznawaniem nowych miejsc przelotowych w Alpach oraz rywalizacją w XCC.

4. W weeked 16-18 kwietnia zostanie zorganizowane profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz technik wspinaczkowych, które można wykorzystać podczas ew. incydentów paralotniowych (szczegóły i pełny program zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu).

5. Wczesną wiosną członkowie KKP, instruktorzy ze szkoły Fly2Live (Marcin i Andrzej) przeprowadzą szkolenie w zakresie planowania przelotów pod kątem stref lotniczych oraz procedur uzyskiwania zezwoleń.

6. Organizacja pod koniec marca imprezy podsumowującej XCC 2009 połączonej z rozdaniem nagród.

7. Projekt X-ALPS 2011 (więcej szczegółów wkrótce).

8. Październik - duża, dwudniowa impreza zakończeniowa XCC 2010.

9. Przygotowania do wyprawy XC-South Africa 2010. Na wzór wyprawy zorganizowanej przez nasz klub w roku 2008 do Australii (na marginesie ponownie zapraszamy do przeczytania cyklu relacji, odsłuchania audycji radiowych i ponownego oglądnięcia zdjęć), podjęliśmy decyzje o zorganizowaniu podobnego wyjazdu do Południowej Afryki i mamy nadzieje, że podobnie jak w przypadku Australii naszym pilotom uda się ustanowić kolejne rekordy :)

10. Organizacja pikniku paralotniowego połączonego z zawodami w Kowarach.


RÓŻNE:

1. Wykonanie koszulek oraz naszywek klubowych w terminie umożliwiającym ich odbiór razem z nowymi ubezpieczeniami OC 2010 czyli w pierwszych dniach kwietnia.

2. Wysokość składki członkowskiej w sezonie 2010 pozostaje na niezmienionym poziomie, czyli 220 PLN. Podobnie jak w zeszłym sezonie składka zawierać będzie opłatę za ubezpieczenie OC.
UWAGA: aby zapobiec problemom jakie powstały w sezonie 2009 ustalono, że termin płatności tegorocznej składki członkowskiej upływa 20 MARCA 2010.

3. Podjęto uchwałę dotyczącą usuwania członków, którzy zalegają z uregulowaniem składek jak również przyjęto zasadę odroczenia wpłaty należnosci w szczególnych przypadkach! (konieczny wniosek w tej sprawie zainteresowanego) W kolejnych komunikatach będziemy informować o postępie naszych prac.

Zarząd Karkonoskiego Klubu Paralotniowego

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA