KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
PPG / PPGG SOBIN
charakterystyka
piloci
sport
opowieści
galeria zdjęć
SEKCJA PPG / PPGG SOBIN


Z roku na rok w naszym regionie przybywa miłośników latania na paralotniach z napędem. W Polsce powstaje coraz więcej nieformalnych grup, skupiających młodszych i starszych pasjonatów podniebnego szaleństwa. Te fakty uzmysłowiły nam jak bardzo potrzebna jest integracja środowiska pilotów w celu wspólnego, zespołowego latania, podnoszenia umiejętności oraz udziału w różnych plenerowych imprezach. Z tej przyczyny przy Karkonoskim Klubie Paralotniowym założyliśmy nową sekcję pod nazwą PPG/PPGG SOBIN. Szkielet sekcji tworzy skupiona przy mnie grupa kolegów i przyjaciół pilotów z rejonu Zagłębia Miedziowego. Ludzi z pasją, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem chcą się podzielić z kolejnymi pokoleniami "Ikarów".

Aby móc skutecznie realizować postawione przed naszą sekcją zadania chcemy stworzyć tzw. "lotne centrum Sobin". To miejsce, do którego można (dosłownie) przylecieć, porozmawiać i posłuchać interesujących opowieści o przygodach z podniebnych podróży. Miejsce dobrej zabawy, promocji regionu oraz naszego sportu. Jestem pewien, że powstała sekcja jeszcze bardziej zjednoczy wszystkich miłośników paralotniarstwa, a naszą pasją i zamiłowaniem do latania i natury zarazimy również innych. Mam również nadzieję, że dzięki temu w przyszłości będziemy stanowili silny trzon polskiego paralotniarstwa PPG a nasza działalność będzie inspiracją i motywacją dla nas i nam podobnym.Dobrze zorganizowana działalność sekcji pomoże nam propagować paralotniarstwo napędowe oraz mam nadzieję pozwoli zmienić nastawienie lokalnych społeczności do hałasu i zakłócania spokoju. Abyśmy przestali być postrzegani tylko jako CI, co robią wiatr na tarasach posesji, balkonach miejskich blokowisk czy zakłócają ciszę wieczornego grilla. By widziano w nas - ludzi dojrzałych, wolnych - przemierzających jak niegdyś amerykańscy Harley'owcy nasz kraj w poszukiwaniu miejsc, których widok zapiera dech w piersi i chwil, dla których warto żyć. Ludzi, którzy matkę ziemie oglądają oczyma ptaka, widzą to, co zwykłym śmiertelnikom nie jest dane. Czują wiatr, wolności i przestrzeń w trójwymiarze.

Działalności PPGG/SOBIN przyświecają następujące cele:
− rozwijanie i propagowanie motoparalotniarstwa wśród mieszkańców całej Polski, a w szczególności okręgu Zagłębia Miedziowego,
− doskonalenie naszych "lotnych" umiejętności,
− integracja środowiska paralotniarzy i  paralotniarzy silnikowych,
− wykonywanie lotów, jako sposobu kształtowania charakterów i ciał naszej młodzieży,
− organizowanie spotkań i szkoleń związanych z promocją zasad bezpiecznego zachowania się na ziemi i nad ziemią,
− organizowanie spotkań z lotniczymi autorytetami − osobami, które swoją pasją i doświadczeniem podzielą się z początkującymi adeptami tej sztuki.

Wszystkim nam przecież przyświeca jeden cel − przezwyciężyć grawitację i oderwać się od ziemi. Szybowanie w przestworzach, podziwianie świata z góry i poczucie przestrzeni, która nie stawia żadnych ograniczeń! Napęd, napęd i jeszcze raz napęd... czy można to określić inaczej jak kult, miłość dla odkrywanego przez tyle lat bogactwa doznań i niezapomnianych wrażeń?  

Osoby prywatne, firmy i instytucjie, które chcą wesprzeć merytorycznie lub finansowo działalność sekcji lub po prostu dołączyć do naszej grupy proszeni są o kontakt z Jarosławem Bielawskim. Działalność PPG/Sobin można wspomóc wysyłając list bądź email popierający ideę powstania "lotnego centrum Sobin". W tym celu wystarczy skontaktować się ze mną i zadeklarować wolę wspierania działań Sekcji. Szczegółowe informacje na temat wsparcia idei PPGG/ SOBIN można uzyskać pod numerem telefonu +48 601 920 920 lub pisząc na adres .

przygotował: Jarosław Bielawski

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA