KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY  
.
KITESURFING
• www.kite.paragliding.pl
PPG / PPGG SOBIN
charakterystyka
piloci
sport
opowieści
galeria zdjęć
Opowieści: Przelot Sobin − Góra Szybowcowa
07.06.2010r.
Od jakiegoś czasu chciałem zorganizować przelot z Sobina w Kotlinę Jeleniogórską do naszych klubowych "korzeni" za lądowisko obraliśmy Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim. W pierwszym planie mieliśmy lecieć z członkami zaprzyjaźnionego klubu ŹARY. Jak to w życiu zwykle bywa piękne plany biorą w łeb. Koledzy z Żar nie mogli się z nami zabrać z przyczyn logistycznych.

Z planowanych jedenastu skrzydeł na starcie pod moim domem w dniu 05.06.2010 r. o godzinie 6:30 zameldowali się: Reni, Adrian, Darek, Mario i ja. Start był trudny, kompletna flauta, skrzydła mokre od porannej rosy, a zbiorniki pełne paliwa. Po starcie następne problemy: Darkowi nieopatrznie rozpina się kask, który ląduje na śmigle uszkadzając je, zostaje nas czwórka. Po chwili Adrianowi silnik odmawia posłuszeństwa, ląduje awaryjnie obok Darka. Lecimy, więc w trójkę: Mario, Reni i ja. Pułap 400 m, jest dobrze, prędkość 40-45 km/h. Szybko przeliczam czas ok. 1,5h i będziemy w Jeżowie.

Po czterdziestu kilometrach lotu zmienia się wiatr i rusza termika, kończy się sielanka. Prędkość spada do 30-35 km/h. Skrzydła skaczą targone termicznymi "szpilkami". Przez radio wiemy, że Darek i Adrian zapakowali uszkodzony sprzęt i jadą za nami do Jeżowa. Aga i Ania z obstawy naszego lotu mijają Złotorię, są za nami. My natomiast w promieniach słońca widzimy Górę Szybowcową, trzepie niemiłosiernie, co utrudnia podejście do lądowania na szczycie obok hangaru. Lądujemy i tu miła niespodzianka: wpadam wprost w ramiona mojego kolegi Grzesia B., który jako Prezes KKP. Przyjechał nas powitać, jest nam bardzo przyjemnie. Teraz czas na piwko, rozmowy, zloty z góry Jeżowskiej i ogónie mówiąc "piknik".

Jeżów odwiedziła również stara sekcja spadochroniarzy Maria, czyli spotkanie po latach uświetniając to pokazami modeli latających. Spędziliśmy cudowny dzień, wykonaliśmy zamierzony przelot. Wszystkim uczestnikom, szczególnie naszym opiekuńczym "połówkom" chciałbym gorąco podziękować za uczestnictwo w przedsięwzięciu.

Z lotniczym pozdrowieniem: Jarek Bielawski


Zdjęcia z tego spotkania znajdziesz w galerii zdjęć PPG − folder:
Szybowcowa (czerwiec 2010).


wstecz

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA