KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SZKOŁA AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
STARTOWISKA:
KOWARY:
Rudnik
Wołowa Góra
KARPACZ:
Mała Kopa
MIEROSZÓW:
Krowiara
CHEŁMSKO ŚLĄSKIE:
Róg
ŚWIERADÓW ZDRÓJ
Stóg Izerski
JEŻÓW SUDECKI
Góra Szybowcowa
CZECHY
Cerna Hora
KOWARY − WOŁOWA GÓRA ( 50N46.100   015E48.984 )


Na startowisko najlepiej się dostać pieszo od przełęczy Okraj, Tabaczaną Ścieżką. Idziemy ok. 30 min praktycznie cały czas po poziomicy.

Startowisko położone jest na wysokości 1000 metrów i nie należy do najprostszych. Całe porośnięte jest trawą i borówkami, ale niestety są na nim nierówności terenu, na które należy zwracać uwagę podczas startu.

Idealny kierunek wiatru 330-010 stopni. Do charakterystycznej kwadratowej łąki lądowiska na prawo w dół od miejsca startu, tuż pod zboczem mamy ok. 500 metrów przewyższenia. Łąka otoczona jest drzewami a na jej końcu biegnie linia wysokiego napięcia. Podczas lądowania należy wziąć to pod uwagę. Jeżeli starczy wysokości, lepiej wybrać znajdujące się trochę dalej (w kierunku północno-wschodnim) lądowisko pod Rudnikiem.

Wołowa Góra jest bardzo termiczna, można z niej w zależności od warunków odlatywać do tyłu przez Skalny Stół (bank Kominów) i dalej przez Czarną Kopę w kierunku Śnieżki lub w przeciwnym kierunku i trochę pod wiatr na Rudnik a dalej wykorzystać jego możliwości. Przy ciszy na starcie upewnijcie się czy na pewno nie wieje lekko z południa lub południowego-wschodu. Zdecydowanie odradzam też starty przy wschodniej odchyłce wiatru większej od kierunku 020.

przygotował: Grzegorz Olejnik

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |      |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA